nejad
13 اسفند 1401 - 12:55

هفدهمین جشنواره فیلم مقاومت در کرمانشاه برگزار می شود

کرمانشاه- مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان کرمانشاه گفت: هفدهمین جشنواره فیلم مقاومت در کرمانشاه برگزار می شود.

محمدجواد کنجوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هفدهمین دوره جشنواره فیلم مقاومت در استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره با مشارکت حوزه هنری انقلاب اسلامی و سازمان بسیج هنرمندان برگزار و در مجموع ۱۰ اثر به نمایش درخواهد آمد که پنج اثر در قالب مستند و بقیه در حوزه سینمایی خواهد بود.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان کرمانشاه تصریح کرد: جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت که قبلاً به نام جشنواره فیلم دفاع مقدس برگزار شده، قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی انقلاب اسلامی است.

کنجوری بیان کرد: این جشنواره از یکشنبه ۱۴ اسفندماه لغایت پنجشنبه ۱۸ اسفندماه به مدت پنج روز برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این آثار در پردیس سینمایی آزادی کرمانشاه واقع در خیابان شهید اشرفی اصفهانی (پل چوبی) به نمایش درخواهد آمد و ساعات اکران فیلم‌ها در سانس‌های ۱۸ و ۲۰ است.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان کرمانشاه گفت: در این دوره پنج مستند پاییز پنجاه سالگی، قرار روز شانزدهم، ۱:۲۰، مادر اسرائیل و چشم ایرانی در سانس ۱۸ و فیلم سینمایی غریب، شماره ۱۰، سرهنگ ثریا، اتاقک گلی و گلهای باوارده در سانس ۲۰ اکران خواهد شد.

کنجوری با بیان اینکه در این دوره جشنواره بلیت به صورت حضوری در گیشه‌ها ارائه نمی‌شود و تهیه بلیت «رایگان» به صورت اینترنتی خواهد بود، افزود: رزرو بلیت جشنواره از ساعت ۱۸ امروز شنبه ۱۳ اسفندماه ۱۴۰۱ آغاز شده و علاقمندان برای رزرو بلیت باید به آدرس اینترنتی www.gisheh7.ir مراجعه کرده و بلیت خود را تهیه کنند.

وی اضافه کرد: یکی از آثاری که در این جشنواره به نمایش درخواهد آمد مستند پاییز پنجاه سالگی ساخته آقای محسن اسلام زاده از کارگردانان بنام و خوش ذوق کشور است که در این مستند آیت الله علما امام جمعه استان داستان‌هایی از حضور سردار سلیمانی را در منطقه سیرجان استان کرمان که سال‌ها ایشان نماینده ولی فقیه و امام جمعه آن خطه بوده است را روایت می‌کند.

وی به استقبال از دهمین دوره جشنواره فیلم فجر استان کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: در مجموع بیش از سه هزار نفر از مردم هنردوست کرمانشاه به تماشای فیلم‌های جشنواره نشستند و استان کرمانشاه در میان تمامی استان‌های غرب کشور رتبه نخست را کسب کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1071634